Bilmeniz Gerekenler

İMAJI BASKIYA GÖNDERMENİN İNCELİKLERİ

İMAJI  BASKIYA GÖNDERMENİN İNCELİKLERİ
Hazırlamış olduğunuz tasarımı baskı makinasına göndermek zannedildiği kadar kolay değildir. Bu kısımda dikkat edeceğiniz en önemli hususlar şumlardır. Malzeme genişliğiniz elverdiği sürece ( Cast Malzemeler 137 - 152cm. dir.) şöför kapısı gibi alanları TEK PARÇA halinde basmalısınız. Bazı firmalar bu kısımları bile ekli yapıyor buda görüntü kirliliğine sebep oluyor. Bu gibi Araç malzemesinin yani Cast folyonun boyutunun yeterli geldiği alanlarda tek parça kullanılması doğru olanıdır.
Cam kısımlarında kullanacağınız One Way Vision malzemeyi en az 2' şer cm. her köşesinden olacak şeklide büyük basınız ki, ek yerlerinin birbirini tutmaması gibi bir sorunla karşılaşmayınız. Diğer önemli bir husus ise örneğin aracın yüksekliği net 175cm., bu ölçüyü baskı yapacağınız zaman 180 cm. olarak yani 5cm daha fazla baskıya gönderiniz. Böylelikle ölçünün yanlış alınmasına karşı olacak sıkıntıları önlemiş olursunuz. 
Araç Baskısında tüm parçalar dikeylemesine yapılır. Hiç bir zaman yatay parçalama yapılıp baskıya gönderilmez. Araç Giydirme ( Araç üstü reklam ) de montaj ekibinin işini kolaylaştırmak için parçaların üstüste en az 1cm. bindirecek gibi bindirme payı vermeniz gerekmektedir. 
Digital Baskı Makinalarının hepsi CMYK renk kodlarıyla bası yapabilmektedir. Bu sebepten baskıya işimizi gönderdiğimizde dosyamızın CMYK olmasına dikkat ediniz. RGB renk kodunda gönderim yaparsanız makinanız baskı renklerini tutturamayacak ve müşterinizle sıkıntı yaşayacaksınız. RGB kodunda gönderdiginiz iş makina tarafından CMYK olarak basılacak ve renk ayarları tutmayacak genelde bu gibi baskılarda renk normalinden daha koyu çıkmaktadır.Diğer Başlıklar


Copyright 2011. Tüm Hakları Tuncay Öztaş'a aittir.