Bilmeniz Gerekenler

Araç Giydirme Folyo Türleri

Araç Giydirme Folyo Türleri
Araç Giydirme, mat kaplama, araç giydirme, folyo kaplama, arac giydirme, araba kaplama, araç renk değişimi, araç film kaplama, kaput kaplama, otomobil kaplama, araç kaplama merkezi, araç kaplama , istanbul, fiyat, fiyatı , fiyatlar, fiyatları , resim baskı , araç giydirme net ölçü olarakta ele alalım.

Bu konu Araç Giydirme ( Araç Kaplama ) konusunun temel taşını oluşturmaktadır. Bu sebepten üzerinde fazla konuşacağız.
Araç Giydirme ( Araç Kaplama ) işlemini yapacak firmaların yada aracına reklam giydirmesi yapacak firmaların bu konuyu dikkatlice takip etmelerini Öztaş Reklam olarak öneririz. Bu konuyu 3 ana başlık haline inceleyelim.
1- CAST FOLYO
2-YARI CAST FOLYO
3-DÜZ YÜZEY FOLYOSU

1. Cast Folyo: Araç Kaplama ( Araç üstü reklam ) işleminde tartışmasız tercih edilmesi gereken tek üründür. Bu ürünün özelliği çok ince ve çok esnek olmasıdır. Folyolar zaten ince ve esnektir diyeceksiz evet haklısınız, ancak bu malzemenin diğerlerinden farkı ince olduğu için çabuk yırtılmaması yada deforme olmaması ve esneterek yapıştırdığımız yüzeyden daha sonra kalkmamasıdır. Eğer reklam giydirmesi için düşündüğünüz araç kanallı ise Cast malzemeye baskı yapmak zorundasınız aksi halde her folyo ince ve esnektir ama bu yüzeylere ısı ile yapışan folyo gece hava sıcaklığının düştüğü anda yada gündüz sıcaklık arttığı zaman, ısı ile yapıştırdığınız yüzeylerin hepsinin kalktığını göreceksiniz.Malesef ki bu gibi uygulamalarla sıklıkla karşılaşıyoruz. Müşterilerimizin bilinçlenmesi için bu gibi faydalı bilgileri Öztaş Reklam olarak yazmayı , sizleri bilgilendirmeyi amaç edindik ve bu bilgiler her daim güncelliğini koruyacak şekilde revize edilecektir. Cast Folyo ile birlikte Cast Laminasyonda kullanmak şarttır ancak bu maliyetleri etkilediğinden ötürü bazı firmalar tarafından tercih edilmiyor.
Cast Folyo ile normal düz yüzey folyo arasında görünüş açısından bir fark yokmuş gibi anlaşılabilir ancak arasındaki tek benzerlik ikisininde yapışlanlı ve ikisininde beyaz olmasıdır, onun haricindeki herşey değişiktir. Folyoların alış fiyatlarını söyleyecek olursak farkı daha net anlayabilirsiniz. Düz yüzey folyolarını markasına göre 2x€ ile 5x€ arasında alabilirsiniz, ancak Cast folyoyu 7x€ ile 35x€ arasında alabilirsiniz. Gördüğünüz gibi arasındaki fark iki üç misli değil 10 misline kadar çıkabiliyor.Cast Folyonun müşteri tarafından fark edilebilmesindeki en kolay yol, Folyonun yapışkanlı yüzeyinin Gri olmasıdır. Düz yüzey folyolarında yapışkanlı yüzeyler genelde beyazdır.
Ancak düz yüzey folyolarında da bazı markalarda Oracal, 3M. Kemica, Arlon, Helix,Mactac, Noname ( uzakdoğu ürünleri ) arkası gri folyolar üretilebiliyor, bu düz yüzey folyonun kullanım alanı ise zemini beyaz olmayan, renkli, lekeli alanların kapatılması amaçlı kullanılır. İstanbulda bulunan elektrik direklerinin üzerindeki reklam tabelaları kiralandıklarından dolayı sürekli değiştirilir. Zeminde bulunan folyo sökülmez üzerine direk yapıştırılır. Bu yapıştırma işlemi arkası beyaz folyo ile yapılırsa altta bulunan eski reklam belli belirsiz görünecektir. Buda müşteriniz tarafından istenecek bir reklam uygulaması olmayacaktır.
Eğer Araç Giydirme ( Araç Kaplama ) yapacaksanız ve aracınız kanallı ise muhakkak Cast Folyo ve Cast Laminasyon kullanmalısınız.

2. Yarı Cast Folyo: Araç Giydirme ( Araç üstü reklam ) Araç Kaplama için kullanılacak malzemelerin içinde, sektörde Yarı Cast olarak bilinen malzemelerde vardır. Bu malzemeler aslında uzun ömürlü (2-5yıllık) malzemelerdir. Uzun ömürlü düz yüzey malzemesi olduğundan dolayı ismi Yarı Cast olarak belirlenmiş. Bu malzeme Araç Giydirme, Kaplama ( Araç üstü reklam )de kanalların olduğu bölgelerde kullanılamaz. düz ancak bombeli yüzeylerin olduğu araçlarda kullanılır. Kanallı yüzeylerde bu malzeme tercih edilmemesi doğru olanıdır. Bu malzemeyi kanallı yüzeylerde kullanırsak kısa bir süre sonra hava değişiminden dolayı oluşacak genleşme ve daralma sonucunda kanallardan kalkma yapacaktır. Bu malzeme üzerinde kullanılacak Laminasyonunda aynı özellikleri taşıyan malzeme olması gerekmektedir. Aksi halde Cast Folyo ve Cast Laminasyon da anlattığımız sıkıntılar burada da yaşanacaktır.Yarı Cast Folyoları Araç Giydirme ( Araç üstü reklam )Araç Kaplama işleminde düz yüzeylerde kullanmak çok doğru bir uygulama olacaktır ancak Yarı Cast Folyonun maliyeti düz yüzey lerde kullanılan folyolardan çok daha yüksek olduğundan üretim maliyetiniz artacaktır. Yarı Cast Folyoları aşağıda linki bulunan araçlar gibi bombeli ( kanallı değil ) araçlarda kullanmak başınızı ağrıtmayacaktır.
YARI CAST FOLYO / FILTER QUEEN

3. Düz Yüzey Folyosu: Araç Kaplama ( Araç üstü reklam )de kullanılacak olan düz yüzey folyosu, araç yüzeyinin dümdüz olması durumunda tercih edilebilir. Bu tip araçlar genelde, Kamyonet Kasaları, Tırların Dorseleridir. Bu yüzeylere uygulama yapıldığında yüzeyin normalden daha fazla temiz olması gerekmektedir. Bu malzemenin yapışkan kuvveti Cast Folyolara istinaden çok daha zayıf ve özelliksizdir. Dorsenin ve Kasaların kenarları ve köşeleri İspirto ile güzelce temizlenmeli eğer var ise silikonların kazınması gerekmektedir. Araç Giydirme, Kaplama ( Araç üstü reklam ) işlemi yapılırken folyoyu yüzeye, yukarıdan başlayarak yapıştırmalısınız. Montaja başlayacığınız yer ise aracın arka kısmıdır. Arka kısımdan montaja başlamanızın faydası ikinci parçayı yapıştırdığınızda bindirme payından içeriye rüzgarın girmemesidir. Araç Giydirme ( Araç üstü reklam ) Araç Kaplama Montajına aracın ön kısmından başlayıp devam ederseniz bindirme paylarından rüzgar girmiş olacak ve folyonuzu kalkma riski ile karşılacaksınız.
DÜZ YÜZEY FOLYOSU
Düz Yüzey Folyonun üzerine Laminasyon çekmeniz faydalı olacaktır. Düz Yüzey Folyonun kullanıldığı araçlarda montaj bittikten sonra kenarlarına araç silikonu sürmenizde fayda vardır. Bu silikon folyonuzun zor şartlara maruz kalması durumunda kalkmamasını sağlayacaktır. Öztaş Reklam | Araç Giydirme İstanbul | Cast Araç Giydirme, Folyo Çeşitleri. Araç giydirme istanbul firmasıyız, Araç kaplama teknikleriyle ilgili tüm bilgiler, Arac giydirme resimleri tüm detaylarıyla web sitemizde, Araç giydirme reklam dalları içerinde önemli bir konumdadır, Araç giydirme fiyat bilgisi için firmamızı arayabilirsiniz, Araç giydirme tasarım aşamasında, tüm detayları bilgisayardan görebilirsiniz,Araç film kaplama proferyönel ekip tarafından yapılmalıdır,Araç kaplamaları laminasyon kullanılmadan yapılırsa kısa ömürlü olacaktır, Dijital baskı araç kaplamada yasal izinlerin detayları, Araç baskı ölçülerinin alınması baskı öncesi çok önemli bir detaydır.
Araç giydirme ustalarımız ince işçiligiyle itina ile aracınızı kaplar,
Araç giydirme fiyatlarımız uygundur.
Araç Giydirme Fiyat : 0533 696 65 81 info@reklamdijital.com
ÖZTAŞ REKLAM ARAÇ KAPLAMA MERKEZİ. Adres: Eşref Bitlis Bulv. Orhangazi Mah. Öztaş Sok. Öztaş Plaza No:8 Tel: +90 216 487 26 34. Fax: +90 216 420 97 39
BİZİMLE TANIŞMANIZ SİZİN , SİZİNLE TANIŞMAMIZ BİZİM KAZANCIMIZDIR…Diğer Başlıklar


Copyright 2011. Tüm Hakları Tuncay Öztaş'a aittir.